رفتن به مطلب
مرورگر پیشنهادی آرساکیا گیم مرورگر های تحت موتور کرومیوم می‌باشد، برای دانلود روی مرورگر انتخابی خود کلیک کنید
Google Chrome Microsoft Edge Ungoogled Chromium Brave Opera GX Opera

مبانی تربیت بدنی (ورزش)

Mohammadhadi

ارسال‌های توصیه شده

سلام دوستان. من چندروز پیش داشتم توی انجمن میگشتم که با تیتر ورزش و تناسب اندام برخورد کردم. با اینکه سال هاست که توی آرساکیا بازی میکنم و عضو انجمن هستم ولی تا بحال به این بخش دقت نکرده بودم. ازونجایی هم که رشته ی خودم تربیت بدنی هستش تصمیم گرفتم توی تایم بیکاریم از این فرصت استفاده کنم و اندک اطلاعاتی رو که از تربیت بدنی و ورزش که از کتاب های مختلف یا فضای مجازی و دانشگاه بدست آوردم خدمت شما دوستان ارائه کنم❤️ اول با تعریف تندرستی آشنا بشیم:

از نظر سازمان جهانی بهداشت یا (WHO) تندرستی فقط بیمار نبودن نیست بلکه در تعریف تندرستی از نظر این سازمان سلامتی کامل جسمی٫ ذهنی ٫ اجتماعی و روحی است. در این تعریف ما دو هدف کلی از سلامتی را دنبال میکنیم:

۱-پیشگیری از بیماری و ۲-به تاخیر انداختن مرگ

ما یه مفهوم دیگه هم داریم که به اون خوشی میگن که تقریبا مترادف با تندرستی به کار میره اما فرق کوچکی هم داره!

درواقع خوشی رو کیفیت مطلوب زندگی از نظر اجتماعی٫ ذهنی٫جسمی و روحی بیان میکنند.

اما موضوعی که در تربیت بدنی بسیار مورد استفاده قرار میگیره و در هر ورزشی به طور خاصی روی مهارت بهتر درانجام اون ورزش تاثیر گذار هستش آمادگی جسمانی نام داره!

در یک تعریف آمادگی جسمانی را مجموعه ای از ویژگی های ذاتی و اکتسابی که توانایی اجرای حرکتی را تایین میکنه تعریف میکنند.اما ازین جمله ما میتوانیم متوجه شویم که آمادگی جسمانی را هم بصورت اکتسابی میتوانیم ارتقا دهیم اما بحث ژنتیکی در آن بی تاثیر نیست.

اما آمادگی جسمانی خود به شاخه های متفاوتی تقسیم میشود که شامل: اجزای وابسته به آن و فاکتور های آمادگی جسمانی٫ اصول آمادگی جسمانی٫ تمرین و اصول آن٫ ریکاوری و ... می باشد!

ممنونم از دوستانی که توجه و مطالعه کردن.ممنون میشم اگر نظر٫ پیشنهاد و یا انتقادی دارید حتما تو کامنت ها قرار بدید. در ضمن اگر سوالی دررابطه با ورزش داشتید خوشحال میشم اگر بتونم پاسخ بدم❤️

----------------

@Markeloff @EBi @ORTEGA @AliAgent @NoThinG @TigerMasteR @Farab @Ember @LeoNarD@sadman

ویرایش شده توسط mohhamadhadi
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در 1 دقیقه قبل، Rony گفته است:

عالی بود?️♂️?‍♂️

عزیزی داداش❤️?

در هم اکنون، Farab گفته است:

مرسی دادا مفید بود ❤

اوه دادا بوج?❤️?

لینک به دیدگاه

درسته کارت 

هر سالی یه بار یه تاپیک یا مطلب درست حسابی تو کل مجموعه میزارن 

در 18 دقیقه قبل، mohhamadhadi گفته است:

من چندروز پیش داشتم توی انجمن میگشتم که با تیتر ورزش و تناسب اندام برخورد کردم. با اینکه سال هاست که توی آرساکیا بازی میکنم و عضو انجمن هستم ولی تا بحال به این بخش دقت نکرده بودم

مریض شدی ضریب هوشیت رفته بالا ها حواست جم شده

شاید اون تزریقاتیِ بی تاثیر نیست?

Chill

CENT.png

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، mohhamadhadi گفته است:

سلام دوستان. من چندروز پیش داشتم توی انجمن میگشتم که با تیتر ورزش و تناسب اندام برخورد کردم. با اینکه سال هاست که توی آرساکیا بازی میکنم و عضو انجمن هستم ولی تا بحال به این بخش دقت نکرده بودم. ازونجایی هم که رشته ی خودم تربیت بدنی هستش تصمیم گرفتم توی تایم بیکاریم از این فرصت استفاده کنم و اندک اطلاعاتی رو که از تربیت بدنی و ورزش که از کتاب های مختلف یا فضای مجازی و دانشگاه بدست آوردم خدمت شما دوستان ارائه کنم❤️ اول با تعریف تندرستی آشنا بشیم:

از نظر سازمان جهانی بهداشت یا (WHO) تندرستی فقط بیمار نبودن نیست بلکه در تعریف تندرستی از نظر این سازمان سلامتی کامل جسمی٫ ذهنی ٫ اجتماعی و روحی است. در این تعریف ما دو هدف کلی از سلامتی را دنبال میکنیم:

ما یه مفهوم دیگه هم داریم که به اون خوشی میگن که تقریبا مترادف با تندرستی به کار میره اما فرق کوچکی هم داره!

اما موضوعی که در تربیت بدنی بسیار مورد استفاده قرار میگیره و در هر ورزشی به طور خاصی روی مهارت بهتر درانجام اون ورزش تاثیر گذار هستش آمادگی جسمانی نام داره!

در یک تعریف آمادگی جسمانی را مجموعه ای از ویژگی های ذاتی و اکتسابی که توانایی اجرای حرکتی را تایین میکنه تعریف میکنند.اما ازین جمله ما میتوانیم متوجه شویم که آمادگی جسمانی را هم بصورت اکتسابی میتوانیم ارتقا دهیم اما بحث ژنتیکی در آن بی تاثیر نیست.

اما آمادگی جسمانی خود به شاخه های متفاوتی تقسیم میشود که شامل: اجزای وابسته به آن و فاکتور های آمادگی جسمانی٫ اصول آمادگی جسمانی٫ تمرین و اصول آن٫ ریکاوری و ... می باشد!

ممنونم از دوستانی که توجه و مطالعه کردن.ممنون میشم اگر نظر٫ پیشنهاد و یا انتقادی دارید حتما تو کامنت ها قرار بدید. در ضمن اگر سوالی دررابطه با ورزش داشتید خوشحال میشم اگر بتونم پاسخ بدم❤️

----------------

@Markeloff @EBi @ORTEGA @AliAgent @NoThinG @TigerMasteR @Farab @Ember @LeoNarD@sadman

برام مهم نیس دیر بمیرم یازود 

ارامش است که اهمیت دارد و ارامش در بدن سالم است

ساخت و ادیت انواع ماشین های سناندرز به پذیرفته میشود

ساخت و طراحی داخل ماشین. و اموزش تمامی این موارد

• DARTH_HOOMAN.png
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، NoThinG گفته است:

درسته کارت 

هر سالی یه بار یه تاپیک یا مطلب درست حسابی تو کل مجموعه میزارن 

مریض شدی ضریب هوشیت رفته بالا ها حواست جم شده

شاید اون تزریقاتیِ بی تاثیر نیست?

صددرصد تاثیر تزریقاتیست?❤️

در 26 دقیقه قبل، DARTHHOOMAN گفته است:

برام مهم نیس دیر بمیرم یازود 

ارامش است که اهمیت دارد و ارامش در بدن سالم است

?❤️

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، mohhamadhadi گفته است:

----------------

? عالی

welcome to hell

لینک به دیدگاه

مکمل نخورید 

برای آنان که مفهوم پرواز را نمیفهمند هر چه بیشتر اوج بگیری کوچکتر میشوی

??? ????? ??? ?? ??? ?????????? ??? ??????? ?? ??????` ??? ?????? ??? ?????' ??? ??????? ??? ??????

tigermaster.png

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، TigerMasteR گفته است:

مکمل نخورید 

مکمل بخورید ولی به ایشون نگید?

لینک به دیدگاه

• 6 ماه بعد...
  • 3 ماه بعد...
  • 3 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...
  • 4 هفته بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید.
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...