LuCiFeR

7 راز چاقی را بدانید

1 ارسال در این موضوع قرار دارد

1-میزان کالری یا انرژی‌ای را که در یک روز معمولی دریافت می‌کنید، محاسبه کنید. می‌توانید به راحتی در یک دفتر غذاها و مواد غذایی را که مصرف می‌کنید یادداشت کنید و بعد کالری‌های آنها را شمارش کنید. این موضوع بسیار اهمیت دارد زیرا به شما دید مناسبی خواهد داد و براساس آن می‌توانید برنامه‌ریزی درستی از نظر تغذیه داشته باشید.

2- بعد از انجام مرحله یک، رژیم از روز بعد شروع می‌شود؛ بدین‌ترتیب که ۵۰۰ کالری به آنچه هر روز مصرف می‌کردید، بیفزایید. مثلا اگر در یک روز معمولی ۲۰۰۰کالری مصرف می‌کردید، بقیه هفته هر روز ۲۵۰۰ کالری مصرف کنید. به‌جای اینکه در 3وعده حجم زیادی غذا بخورید یا اینکه کل روز مشغول خوردن باشید، انرژی دریافتی روزانه آن را به ۵ تا ۶ وعده تقسیم کنید و وعده‌ها را با فاصله 2.5 تا ۳ ساعت مصرف کنید. به‌خاطر داشته باشید باید «زیاد» بخورید تا وزنتان«زیاد» شود.

3- بدنسازی و ورزش، مرحله مهم دیگری برای افزایش وزن و چاق شدن است. اگر فرصت ندارید که هر روز به باشگاه بروید، حرکات ساده و قابل انجام دادن را در خانه تمرین کنید.

4- آخر هفته خودتان را وزن کنید. می‌بینید که پس از یک‌هفته وزنتان بیشتر شده است. انتظار نداشته باشید یکباره ۴ تا ۵ کیلو اضافه کنید و اصلا این روش چاق شدن هم درست نیست. افزایش وزن به اندازه نیم تا یک کیلو در هفته طبیعی است و بیشتر از این نشان‌دهنده افزایش بیش از حد چربی در بدن شماست.

5- نکته مهم در مورد افزایش وزن و چاق شدن این است که وقتی وزن شما ثابت شد، در این موقع است که باید مقدار بیشتری غذا بخورید تا وزنتان دوباره بالا برود. بنابراین اگر با رژیمی که اجرا می‌کنید، وزنتان برای 2هفته ثابت ماند، نشان می‌دهد که باید به رژیم خود ۲۵۰ کالری اضافه کنید و به همین ترتیب، هر‌دفعه که طی 2هفته وزن اضافه نکردید، دوباره ۲۵۰ کالری اضافی به رژیم مصرفی‌تان بیفزایید.

6- از چربی‌ها دوری کنید.اگر چه هدف شما افزایش وزن است، ولی نباید بیش از حد چربی مصرف کنید. سراغ چیپس و شکلات نروید. غذاهای آماده و سرخ کردنی نخورید. بهترین چیز برای شما غذاهای پرپروتئین و کم‌چربی است مثل ماهی تن و سایر غذاهای دریایی، سینه مرغ، بوقلمون، گوشت کم‌چربی، میوه و سبزیجات.

7- یکی دیگر از روش‌های افزایش وزن و چاق شدن نوشیدن آب است.حداقل روزانه ۲ لیتر (معادل ۸ لیوان) یا بیشتر آب بنوشید. البته این مقدار آب زیاد است ولی این مقدار آب برای افزایش وزن لازم است.

تشکر!

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری