رفتن به مطلب
مرورگر پیشنهادی آرساکیا گیم مرورگر های تحت موتور کرومیوم می‌باشد، برای دانلود روی مرورگر انتخابی خود کلیک کنید
Google Chrome Microsoft Edge Ungoogled Chromium Brave Opera GX Opera

دین و مذهب یا علم و ثروت

JohnnyDepp

ارسال‌های توصیه شده

درود دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند به سوال من پاسخ بدن 

که دین و مذهب بهتره یا علم و ثروت؛

خودم تا حالا فقط درگیر آموختن علم بودم و تاحالا یکبارم وضو نگرفتم 

گفتم بپرسم بنظر شما از حالا به بعد هم درگیر علم باشم یا عبادت هم کنم؟

اونایی که میگن دین و مذهب بی خود و بی جهت صلوات!

???? ??? ????? ??? ??? ??? ??????? ???  ???? ?????
                          ??? ???????? ????? ??? ???? ??? ????

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در 22 ساعت قبل، JohnnyDepp گفته است:

علم و ثروت

از علم ثروت فقط و فقط ثروتش

کوچیک ک بودیم معلم ازمون پرسید علم بهتر است یا ثروت مام میگفتیم علم 

ولی الان که یکم بزرگتر شدم میفهمم ثروتو داشته باشی میتونی باهاش بهترین دانشگاه بهترین کتاب ها بهترین کلاس ها رو داشته باشی!

به فرض الان تو پول نداشته باشی میتونی شهریه دانشگاهتو بدی؟ میتونی معلم خصوصی داشته باشی؟ میتونی بهترین کتاب های درسی رو داشته باشی؟

• دوست دارم که 2

n15128_88771092-5CEE-4F7E-887A-6D9115A0A

🥸🫵Wolf.png                               

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۱/۱۲/۹ در 22:58، JohnnyDepp گفته است:

علم و دین

دلیل انتخواب دین

تو این دنیا پهناور و بسیار برزگ ما حتی ارزش یک ذره هم نداریم و تنها اعمال ما باعث ارزشمند بودن ما میشه

با عبادت کردن نه تنها به راه راست هدایت میشویم بلکه خوشبختی اخرت و دنیا را نیز نصیب خود میکنیم

در مورد علم و ثروت هم از این لحظه با اینکه همه میگن ثروت جوابتو بدم علم

چرا؟

چون ثروت یه روزی تموم میشه ولی علم هیچ وقت نمیره

چون انسان عاقل با علمش میتونه به ثروت برسه ولی جاهل با ثروت هیچ وقت خشنودی رو نصیب خودش نمیکنه و از این دنیا غافل میمونه

چون علم از تو محافظت میکنید ولی تو باید از ثروتت محافظت کنی

چون اگر بمیری نامه نیکت به سبب علمت میمونه ولی اگه با ثروت بمیری هم ثروتتو از دست میدی هم کسی تورو یاد نمیکنه

خلاصه بگم علم از ثروت بهتره  @ArSaCiA موافقت میکنه منو چون الان اگه این علمش نبود Arsacia Game  وجود نداشت و به ثروت نمیرسید

اگر هم انسان مذهبی هستی و اگر امام علی (ع) را دوست میداری حتما به سخنان ایشان باید عمل کنی که خودشون وصیت کردند که 

علم بهتر از ثروت بود و اگر هم ایشان تا این لحظه زنده و کل انسان های کره ی زمین از او این سوال را میپرسیدند به همه جواب علم را میداد و برای هرکس دلیل مختلفی می آورد 

اگه علم داری دین هم داشته باش مطمئن باش موفق میشی

موفق باشید?

ویرایش شده توسط BraveGod
  • دوست دارم که 1
  • مرسی 2
لینک به دیدگاه

انسان باش، انسانیت از همه چی مهمتره

• دوست دارم که 3

output_onlinepngtools.png جـرم: غــمی که تو دلم بود.

ForbiddeN.png

TiZMAR.png

Bye Guys ✋

ForbiddeN  © 2024 - 2014 

لینک به دیدگاه

• مؤسس
در 16 ساعت قبل، BraveGod گفته است:

خلاصه بگم علم از ثروت بهتره  @ArSaCiA موافقت میکنه منو چون الان اگه این علمش نبود Arsacia Game  وجود نداشت و به ثروت نمیرسید

حالا ما به ثروت که نرسیدیم ? ولی با حرف شما موافقم، از نظر بنده زمانی که به دنبال پول یا ثروت باشی هیچوقت بهش نمیرسی، از اصلیت های آرساکیا گیم از روز اول این بود که سود و درامد در کمترین اولویت قرار بگیره و همیشه بین کیفیت و سود، کیفیت حرف اولو بزنه. ما می‌تونستیم مثل خیلی از جا های دیگه از موقعیتی که داریم سوء استفاده کنیم برای مثال Loot Box بفروشیم آیتم های شانسی بفروشیم و بازیکنان رو به سمت این سو استفاده روانشناسی بکشونیم اما هیچوقت این کارو انجام ندادیم و انجام نخواهیم داد.

در رابطه با موضوع اصلی تاپیک، به نظرم باید بالانس و توازن حفظ بشه، اما به نظر شخصیم از لحاظ دین و مذهب، مهم‌ترین هدف ازش انسانیت هست که متأسفانه خیلی ها فراموشش می‌کنن و خودشون رو در جزئیات ادیان گم می‌کنن بدون اینکه درک کنن جزئیات در واقع قراره بهشون کمک کنه که روی انسانیتشون کار کنن.

• دوست دارم که 5
  • مرسی 1

لینک به دیدگاه

چرا علم و ثروت رو با مذهب و دین مقایسه میکنی؟

خدا برایم کافیست...

Alarm.png

ما از آن سوخته دلانیم       

که ز کس کینه نداریم 

یه شهر دشمن ماست یه دوست نداریم

𝒜𝓁𝒾                                                                         

لینک به دیدگاه

البته که دین و مذهب خودش زیر شاخه ای از علمه.

اصلی ترین نکته ای که میخواستم بگم رو آرساکیا بالاتر بهش اشاره کرد، مهم ترین و در واقع تنها هدف دین رسوندن ما به انسانیته.

اما اگر منظور شما از دین و مذهب "عرفان" هست، صرفا با عبادت ساده به جای خاصی نمیرسی، در بحث عرفان هم میتونی در رابطه با سهروردی مطالعه کنی.

ولی در رابطه با سوال علاقه ی شخصی من علمه، به نظرم ثروت هیچوقت خوشبختی نمیاره، صرفا جلوی بعضی بدبختی ها رو میگیره، دینو مذهب هم وقتی اونقدر علمشو داشته باشی که راه انسانیت رو بدونی کفایت میکنه. ولی علم محدودیت نداره، ضرر نداره، آسیبی نمیرسونه و فقط و فقط تو هر شرایطی از زندگی به بهترین نحو ممکن بهت کمک میکنه، وقتی علم افزایش پیدا کنه، دید انسان به زندگی تغییر میکنه، زیاد قابل توصیف نیست ولی معتقدم علم میتونه خوشبختی مطلق رو فراهم کنه.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ArSaCiA گفته است:

در واقع خیر، 100 عدد Rep ارزش ناچیزی برای مجموعه دارد و این مقدار به دلیل آن است که کمتر از این قابلیت استفاده شود زیرا ترافیک مصرفی زیادی برای بازیکنان ایجاد می‌کند و بازی را از حالت اصلی آن خارج می‌کند. در هر صورت مجموعه مخارج زیادی دارد که این مخارج نیز باید به دست آید که عمده این مخارج از آیتم های دیگر می‌باشد.

من با نت گوشی ایرانسل وصل میشم بدون دانلود چیزی لگه با پینگ 49 پکت لاس هم ندارم ولی بازم ماشین تلپرت میشن 

ولی با همین نت با همین پینگ تو کلاینت های سی اس وار کرافت ماینکرات اصلا لگی احساس نمیشه میشه بدونم دلیلش چیه

البته این موضوع نباید اینجا مطرح میشد

🥸🫵Wolf.png                               

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، AliAgent گفته است:

به نظرم ثروت هیچوقت خوشبختی نمیاره

تو ثروت بده به من ببینم چجوری خوشبختی نمیاره؛ خوشبختی که میاره هیچ، شرف میاره، آبرو میاره، انسانیت میاره، خلاصه پولو ثروت همه چیزه؛

پول نداشته باشی قبرستونم جا نداری.

شما با یه لندکروز برو تو یه جمع ببین چجوری تحویلت میگیرن؛ بگ*زیم طرف میگه چی فرمودین؟

حالا با یه ماشین داغون برو پیششون حرفم بزنی میگن چی گ*ز گ*ز کردی?

خلاصه حقیقت جامعس.

• دوست دارم که 2
لینک به دیدگاه

شما طوری مقایسه می‌کنید که انگار علم و دین با هم تزاحم دارند، علم و دین مکمل همدیگرن  اینکه فقط یکیش رو در ارجحیت قرار داد کار درستی نیست، علمی که بدون دین باشه اون علم در راه های درست استفاده نمیشه و دینی که بدون علم باشه میشه یه دین دار متحجر و خراف. در رابطه با ثروت هم، ثروت و علم هم مکمل همن و میتونن به‌وجود اورنده همدیگر باشن آن‌‌ها که میگند باید ثروت باشه تا کتاب خرید، خب اون ثروت رو از کجا باید بدست بیاری تا کتاب بخری؟ معلول این ثروت چیه؟ بالاخره برای بدست آوردن ثروت علمی داشته باشی یا نه؟ پس در نتیجه علم و ثروت هم مکمل و علت و معلول همدیگرن

ویرایش شده توسط DrNiNjA
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، Stray گفته است:

تو ثروت بده به من ببینم چجوری خوشبختی نمیاره؛ خوشبختی که میاره هیچ، شرف میاره، آبرو میاره، انسانیت میاره، خلاصه پولو ثروت همه چیزه؛

پول نداشته باشی قبرستونم جا نداری.

شما با یه لندکروز برو تو یه جمع ببین چجوری تحویلت میگیرن؛ بگ*زیم طرف میگه چی فرمودین؟

حالا با یه ماشین داغون برو پیششون حرفم بزنی میگن چی گ*ز گ*ز کردی?

خلاصه حقیقت جامعس.

در 16 ساعت قبل، AliAgent گفته است:

صرفا جلوی بعضی بدبختی ها رو میگیره

قبرستون داشتن به معنی خوشبختی نیست، نداشتنش به معنی بدبختیه

بقیه تحویلت بگیرن یا به اصطلاح خا ...، چاپلوسیتو کنن خوشبختی نیست، تحقیرت کنن بدبختیه

گفتم که خوشبختی مطلق نمیاره، صرفا جلوی بعضی بدبختیارو میگیره

لینک به دیدگاه

به نظر من دین چیز بیخودیه ولی من چون دنباله چیز هایی به جز پول هستم به نظرم علم بهتر از ثروت هستش

ولی نظر هرکی محترمه.

To realize that all your life you know, all your love, all your hate, all your memory, all your pain it was all the same thing  

.It was all the same dream                            

1 -ZakhareAsli.png

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Alarm گفته است:

چرا علم و ثروت رو با مذهب و دین مقایسه میکنی؟

بنده مقایسه نکردم فقط یه راهنمایی خواستم

در 2 ساعت قبل، DrNiNjA گفته است:

شما طوری مقایسه می‌کنید که انگار علم و دین با هم تزاحم دارند، علم و دین مکمل همدیگرن  اینکه فقط یکیش رو در ارجحیت قرار داد کار درستی نیست، علمی که بدون دین باشه اون علم در راه های درست استفاده نمیشه و دینی که بدون علم باشه میشه یه دین دار متحجر و خراف. در رابطه با ثروت هم، ثروت و علم هم مکمل همن و میتونن به‌وجود اورنده همدیگر باشن آن‌‌ها که میگند باید ثروت باشه تا کتاب خرید، خب اون ثروت رو از کجا باید بدست بیاری تا کتاب بخری؟ معلول این ثروت چیه؟ بالاخره برای بدست آوردن ثروت علمی داشته باشی یا نه؟ پس در نتیجه علم و ثروت هم مکمل و علت و معلول همدیگرن

خوبه فهمیدی جریان چیه 

درسته دین و مذهب با عام مکمل همدیگه هستند و باید به درک انسانیتش پی برد

???? ??? ????? ??? ??? ??? ??????? ???  ???? ?????
                          ??? ???????? ????? ??? ???? ??? ????

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، JohnnyDepp گفته است:

بنده مقایسه نکردم فقط یه راهنمایی خواستم

خوبه فهمیدی جریان چیه 

درسته دین و مذهب با عام مکمل همدیگه هستند و باید به درک انسانیتش پی برد

البته منظور من ادیان ابراهیمی بخصوص اسلام است نه ادیان هندو که در برخی آیین هایشان استوانه ناموزون لینگا را پرستش می‌کنند.

لینک به دیدگاه

درود

دو مقوله ای که باهم مقایسه شد ربط خاصی به هم ندارن، ولی من نظرمو در مورد هر دوشون میگم:

دین و مذهب یک مسئله ی شخصی هست و فقط به خود شخص مربوطه و عقیده ی هرشخص برای خودش محترم هست. خداناباوری، شیطان پرستی، اسلام، مسیحیت و ... . [البته در حالت کلی دین و مذهب میتونه بین اینا بیان بشه ولی اگر منظور بین ادیان الهی باشه شامل خداناباوری و شیطان پرستی نمیشه] هدف از دین های الهی، هدایت مردم و رسوندن اونها به انسانیت و تبدیل اونها به انسانهای مفیدتر. اما متاسفانه و به جرئت میتونم بگم 90 درصد انسانهایی که خودشون رو دین دار میدونن، بویی از انسانیت نبردن و خودشون دین خودشونو گاهی اوقات نقض میکنن! همچنین هرشخص با توجه به عواملی مثل شرایط محیطی، اجتماعی و خانوادگی، برداشت خود شخص از دین، مذهب و ادیان الهی و همچنین باتوجه به رفتارهایی که در جامعه و یا بین بقیه میبینه راه و مسیر و عقیده ی خودشو دنبال میکنه.

در مورد علم و ثروت: شما علم داشته باشی اگر بخوای به ثروت هم خواهی رسید، اگر ثروت داشته باشی هم به علم اگر بخوای راحت تر میرسی/نخوای اصلا نمیرسی!

هم علم و هم ثروت باعث محبوبیت و شهرت شما میشن. مثلا من حداقل میتونم هم چند تا آدم ثروتمند بگم هم چند تا دانشمند [البته قابل ذکره که اون چند نفر ثروتمند هم ارث باباشون نبوده بلکه کلی تلاش کردن و زحمت کشیدن و خودشونم یه نوع دانشمند محسوب میشن!] در نتیجه برای من علم ارجح هست. 

• دوست دارم که 1

Originall.png

>---------------------------------------------------------------------------------<

======================================================================================

عین مابقی روانه ایم به کام مرگ رو این ریل نامرئی ما

نتیجه ی سلیقه و میل داوریم

نه مصرع اولیم، نه بیت آخریم

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ در 21:15، Learning گفته است:

از علم ثروت فقط و فقط ثروتش

کوچیک ک بودیم معلم ازمون پرسید علم بهتر است یا ثروت مام میگفتیم علم 

ولی الان که یکم بزرگتر شدم میفهمم ثروتو داشته باشی میتونی باهاش بهترین دانشگاه بهترین کتاب ها بهترین کلاس ها رو داشته باشی!

به فرض الان تو پول نداشته باشی میتونی شهریه دانشگاهتو بدی؟ میتونی معلم خصوصی داشته باشی؟ میتونی بهترین کتاب های درسی رو داشته باشی؟

?

Nᴜᴍʙᴇʀ Oɴᴇ Fᴀᴍɪʟʏ

OddiN.png

Norse.png

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دین ، مذهب ، علم 

در در ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ در 15:58، ZakhareAsli گفته است:

به نظر من دین چیز بیخودیه ولی من چون دنباله چیز هایی به جز پول هستم به نظرم علم بهتر از ثروت هستش

ولی نظر هرکی محترمه.

نظر هرکسی محترمه ولی دین که حرف خدا و پیامبر هست

حضرت محمد (ص) فرمودند: ز گهواره تا گور دانش بجوی . نگفتند که فقط دین و مذهب گفتند که علم هم داشته باشید. اونوقت شما میگید دین چیز بیخودیه؟ دین هم شمارو به راه راست هدایت می‌کنه هم برایتان خوشبختی میان و هم توی اون دنیا به بهشت میروید آخر دین چیز بدیه؟ آقا کی گفته اگه دین داشته باشی انسانیت نداری؟ شما میخوای کافر باش ببین انسانیت چجوریه؟ ببخشید خیلی معذرت میخواهم غیر از اینه که هرروز مثل حیوان به هم بپرید؟ من دیدم شما که بخشش ندارید تو دین هم گفته هرکسی که کار اشتباهی کرد ببخشید . خب شما که نمی‌دونید پس چرا دین رو الکی قضاوت میکنید؟

اگه خدا رو باور دارید که دین هم دارید . دیگه باز هم قضاوت با خودتان.

اشهد ان لا اله الا الله. اشهد ان محمدا رسول‌الله.      اشهد ان علیا ولی الله 

خمینی کبیر: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به مملکت شما نرسد.         

لینک به دیدگاه

دو کلمه دین و مذهب یه معنی میده ولی علم و ثروت هرکدومش یچیز جداست پس نمیشه مقایسه کرد

Spot.png

ویرایش شده توسط Spot
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، MuhaMMaD گفته است:

هنوز به بهشت و جهنم و دین اینا اعتقاد داری؟

من دارم اگه تو داری کافیه

در 12 ساعت قبل، Spot گفته است:

دو کلمه دین و مذهب یه معنی میده ولی علم و ثروت هرکدومش یچیز جداست پس نمیشه مقایسه کرد

Spot.png

ببینید کلا دین و مذهب حرف خدا به انسان هست ولی علم اون چیزیه انسان از پدیده های روی زمین میفهمه

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Mahdi91 گفته است:

داری کافیه

نه داش ما اعتقاد متقاد نداریم همشون یمشت خرافن کردن مغزمون 

طرز فکرمونو باید عوض کنیم

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، MuhaMMaD گفته است:

نه داش ما اعتقاد متقاد نداریم همشون یمشت خرافن کردن مغزمون 

طرز فکرمونو باید عوض کنیم

خب آخر میفهمی چی خرافاته اینا هم که فکر نیست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Mahdi91 گفته است:

اینا هم که فکر نیست

اینو خوب اومدی

ᴛʜᴇ ʟᴀsᴛ ᴍᴀɴ sᴛᴀɴᴅɪɴɢ

rasputin.png

Nᴜᴍʙᴇʀ Oɴᴇ Fᴀᴍɪʟʏ -------------------------------------------------------------------------------------------------------         

لینک به دیدگاه

• AliExpert موضوع را قفل کرد
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.
  • اضافه کردن...