رفتن به مطلب
مرورگر پیشنهادی آرساکیا گیم مرورگر های تحت موتور کرومیوم می‌باشد، برای دانلود روی مرورگر انتخابی خود کلیک کنید
Google Chrome Microsoft Edge Ungoogled Chromium Brave Opera GX Opera

می خوام برنامه نویسی رو توی هر حوزه ای شروع کنم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم (تاپیک رو بخون)

grandpa

ارسال‌های توصیه شده

سلام به دوستان و اعضا مجموع ارساکیا 
یکی از سوالاتی که اوایل شروع کردم به یادگیری برنامه نویسی این بود که نقشه یا مسیر مناسب برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی یا حالا اکو سیستم بخصوصی رو از کجا می تونم ببینم یا حتما باید از کسی بپرسم 
ولی راه بهتری پیدا کردم در دنیا معمولا برای انجام یک پروژه توسط یک تیم میان یک نقشه راه برای انجام هر بخش پروژه در زمان و مکان مناسب خودش طراحی می کنن تا پروژه در نظم بیشتری انجام بشه و همه مواردش به درستی انجام و تست بشه حالا به لطف یک پلتفرم این داستان برای کسایی که می خوان درباره یک حوزه در برنامه نویسی مطالعه داشته باشن یک نقشه می زاره جلوشون و پیشنهاد می کنه از این راه پیش برن در زیر لینک پلتفرم مد نظر رو می زارم و یک توضیحات کوچیکی هم درموردش خواهم داد. 

لینک: https://roadmap.sh/

توضیحات: کار با این پلتفرم خیلی ساده اس شما دوره ای که می خواید یاد بگیرید رو واردش می شید برای مثال ما وارد بخش frontend می شیم اونجا شما با یک مسیر مثل یک نقش راه گنج مواجه می شید? حالا از اولین باکس شروع می کنید روش کلیک می کنید توضیحاتی داده شده درمورد اون سر فصل و لینک هایی برای داکیومنت های مربوط به اون موضوع نیز گذاشته شده بعد از مطالعه اون موضوع هم یک status وجود داره برای هر باکس که می تونید برای خودتون تغییر بدید که بفهمید ایا این موضوع رو مطالعه کردید یا نه

حالا انتخاب با شماست که ایا صرفا این داکیومنت ها برای شما کافیه یا نه که نظر من رو بخواید خیر نیست شما در کنار این نیز نیاز به دیدن ویدیو و تمرین کردن دارید.

- حالا اموزش برنامه نویس از کجا پیدا کنم؟ پاسخش ساده اس اگر انگلیسی رو خوب بلدید به راحتی می تونید توی یوتوب یا سایت هایی که دوره های پولی انگلیسی زبان رو رایگان گذاشتن نگاه کنید ولی اگر زبانتون خوب نباشه کمی کار سخت میشه دوره های فارسی برای بعضی موارد زیاد وجود داره و این مورد رو خودتون با یک سرچ ساده می تونید دربیارید.

- حالا سوال بعدی که ذهن رو درگیر میکنه چجوری تمرین کنم؟ خوشبختانه سایت های زیاد برای تمرین کردن وجود داره که اون هم بستگی به خودتون و دوره ای که دارید می بینید داره که انقدر منابع زیاده که بسته به انتخاب خودتون می تونید سرچ کنید و هر کدوم رو که دوست داشتید انتخاب کنید.

نکته: در کناری تمامی این موارد هوش مصنوعی خیلی به شما کمک میکنه تا بهتر یاد بگیرید که معروف ترین ان Chat-GPT خودمون هست پیشنهاد میکنم حتما نحوه ارتباط گرفتن باهاش رو یاد بگیرید که اینده این رشته در این موضوع خواهد بود و یکی از ابزار های مهم تون در کار خواهد بود.

امیدوارم این تاپیک براتون مفید بوده باشه❤️

grandpa.png

grandpa%5B2%5D.png

grandpa%5B3%5D.png

grandpa%5B4%5D.png

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دادا شرمنده ها ولی سوال سر امتحان آنقدر زیاد نیست که الان بیام اینو بخونم تیکه تیکه بگو خو:

FunnyBoY.png
ali.ps.png

OneAndOnly.png

ایــنــو بــــدونـــ کـــه خــلــیـــی هــا بــــا تــــمـــام وجـــود بــــی وجــود هــســـتـــن!

Number One Family                  

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۸/۱۱ در 22:00، Carl گفته است:

داداش ولمون کن ناموسا، این چیه؟?

اصولی یادگرفتن نیاز به نقش راه داره شما یک ساختمان رو هم بخوای بسازی برای صرفه جویی در وقت و هزینه باید نقشه اون ساختمان ترسیم بشه تا اصولی بره جلو حالا تصمیم اش با خودتونه

3 دقیقه قبل، jadval2 گفته است:

دادا شرمنده ها ولی سوال سر امتحان آنقدر زیاد نیست که الان بیام اینو بخونم تیکه تیکه بگو خو:

خلاصه اش برو تو سایت ببین بهت میگه اول چیا رو باید بخونی و مسیرت چه شکلیه برای یادگیری

grandpa.png

grandpa%5B2%5D.png

grandpa%5B3%5D.png

grandpa%5B4%5D.png

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، grandpa گفته است:

اصولی یادگرفتن نیاز به نقش راه داره شما یک ساختمان رو هم بخوای بسازی برای صرفه جویی در وقت و هزینه باید نقشه اون ساختمان ترسیم بشه تا اصولی بره جلو حالا تصمیم اش با خودتونه

خوبه یه امتحانی میکنم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

عالی

بلند پرواز باش! 

آسمان متعلق به هیچکس نیست! 

لینک به دیدگاه

تاثیر گذار بود 

ℳ? ℬℯ?? ?ℯ?? ?? ?ℴ?ℊ ?ℯ??

:My Accounts

?????????

NiGhTFaLL.png

?????   tawha.png

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

یکی اولین موردایی که برای شروع برنامه نویسی باید در نظر داشته باشید اینه که برای چه کاری میخواین برنامه نویسی شروع کنید

وب، موبایل، بازی، برنامه کامپیوتر، هوش مصنوعی و ...

اگه اینو انتخاب کنید مسیرتون خیلی راحت تر میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید.
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...