رفتن به مطلب
مرورگر پیشنهادی آرساکیا گیم مرورگر های تحت موتور کرومیوم می‌باشد، برای دانلود روی مرورگر انتخابی خود کلیک کنید
Google Chrome Microsoft Edge Ungoogled Chromium Brave Opera GX Opera

mojo vs python

samcoder

ارسال‌های توصیه شده

سلام به خوانندگان گرامی توی این مینی مقاله قصد دارم زبان تازه تاسیس mojo رو با python مقایسه کنم 

موجو (mojo) چیست؟ 

موجو یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است که در ماه مه 2023 توسط شرکت مدولار در دسترس قرار گرفت .

این زبان برای سهولت از زبان برنامه نویسی پایتون و سرعت بسیار بالا در زمان کمی معرف شد و همچنین سینتکس بسیار مشابهی با پایتون دارد و بخاطر همین امر قادر است برخی از برنامه های پایتونی را اجرا کند.

اما سوال اصلی این است که ایا این زبان اینده دار می تواند جای پایتون را بگیرد ؟

برنامه سلام جهان با mojo

print('Hello, world!')

مزایا زابان برنامه نویسی mojo (کلی):

1.قابلیت همکاری با پایتون 

همانطور که در قبل تر گفتیم این زبان شباهت بسیاری به پایتون دارد پس می توان از کتابخانه و فریمورک های پایتونی در این زبان استفاده کرد

2.سرعت بالا

زبان برنامه نویسی موجو با سرعت 35.000 برابری نسبت به پایتون جز پر سرعت ترین زبان ها شناخته می شود

3.اسانی

زبان پایتون رو به اسانی میشناسیم این زبان هم به دلیل سینتکس مشبابه با پایتون جز راحت ترین زبان های برنامه نویسی محصوب میشه

نتیجه گیری :

زبان موجو طبق گفته های و شنیده های اخیر زبانی با اینده روشن است 

این زبان بیشتر برای هوش مصنوعی توسعه داده شده است اما جز بهترین زبان ها برای این حوزه نیست و در حال حاضر پشتیبانی کاملی هم از کتابخانه ها و فریمورک های پایتون ندارد پس فعلا نمی تواند جای پایتون را بگیرید.

زنده ایم قسطی تو ایران

samcoder.png

%5B2%5Dsamcoder.png

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 1 ماه بعد...
در ۱۴۰۲/۷/۲۹ در 20:49، samcoder گفته است:

سلام به خوانندگان گرامی توی این مینی مقاله قصد دارم زبان تازه تاسیس mojo رو با python مقایسه کنم 

موجو (mojo) چیست؟ 

موجو یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است که در ماه مه 2023 توسط شرکت مدولار در دسترس قرار گرفت .

این زبان برای سهولت از زبان برنامه نویسی پایتون و سرعت بسیار بالا در زمان کمی معرف شد و همچنین سینتکس بسیار مشابهی با پایتون دارد و بخاطر همین امر قادر است برخی از برنامه های پایتونی را اجرا کند.

برنامه سلام جهان با mojo

print('Hello, world!')

همانطور که در قبل تر گفتیم این زبان شباهت بسیاری به پایتون دارد پس می توان از کتابخانه و فریمورک های پایتونی در این زبان استفاده کرد

2.سرعت بالا

زبان برنامه نویسی موجو با سرعت 35.000 برابری نسبت به پایتون جز پر سرعت ترین زبان ها شناخته می شود

3.اسانی

زبان پایتون رو به اسانی میشناسیم این زبان هم به دلیل سینتکس مشبابه با پایتون جز راحت ترین زبان های برنامه نویسی محصوب میشه

نتیجه گیری :

این زبان بیشتر برای هوش مصنوعی توسعه داده شده است اما جز بهترین زبان ها برای این حوزه نیست و در حال حاضر پشتیبانی کاملی هم از کتابخانه ها و فریمورک های پایتون ندارد پس فعلا نمی تواند جای پایتون را بگیرید.

ممنون بابت اطلاعاتت

مفید بود.

FriendOfGod.png

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در ۱۴۰۲/۷/۲۹ در 20:49، samcoder گفته است:

موجو (mojo) چیست؟ 

برنامه سلام جهان با mojo

print('Hello, world!')

2.سرعت بالا

3.اسانی

نتیجه گیری :

سلام

داش مطلب خوبی بود ولی

هیچ چیز از نظر من نمیتونه جای پایتون رو بگیره و سازندش هم نمیزاره این اتفاق بیوفته 

خلاصه که ممنون از صحبت هاتون 

سرم بالاست

چون

خدا بالا سرمه

My Account:

Narutuuzumaki.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید.
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...