رفتن به مطلب
مرورگر پیشنهادی آرساکیا گیم مرورگر های تحت موتور کرومیوم می‌باشد، برای دانلود روی مرورگر انتخابی خود کلیک کنید
Google Chrome Microsoft Edge Ungoogled Chromium Brave Opera GX Opera

معرفی سریال From


Sami

ارسال‌های توصیه شده

معرفی سریال From

from-tv-show-main-poster.jpg?w=768

سریال از سوی (From) به تهیه‌کنندگی برادران روسو، سبک جدیدی از هیولاها را به ما نشان می‌دهد که اصلا مشخص نیست دقیقا چه ماهیتی دارند و از کجا آمده‌اند!

در سال ۲۰۱۸، یکی از سرویس‌های یوتیوب به نام YouTube Red پروژه‌ای را آغاز کرد که بخشی از یک قرارداد کلی بین شرکت‌های Midnight Radio و AGBO از برادران روسو بود؛ پروژه‌ای که در آن جان گریفین نقش نگارش فیلمنامه و خلق آن را برعهده داشت. اما بعد از گذشت حدود ۳ سال، همه چیز تغییر کرد و سریال From (از سوی) به شبکه اپیکس انتقال پیدا کرد؛ آن هم بعد از اینکه تغییرات بزرگ و گسترده‌ای در سرویس YouTube Premium اعمال شد و به‌نوعی ماهیت آن تغییر کرد. همان ابتدا شبکه اپیکس دستور ساخت ۱۰ قسمت را صادر کرد.

قرار بر این شد که جک بندر ۴ قسمت اول آن را کارگردانی کند. از اواسط سال ۲۰۲۱ بود که تیم بازیگری کم کم به یک نظمی رسید و انسجام پیدا کرد. هارولد پرینو، ایان بیلی، ایان بیلی و کاتالینا ساندینو مورنو همان ابتدا برای ایفای سه نقش اصلی انتخاب شدند. بعدها بازیگران دیگر مانند شان ماجومدر، الیزابت ساندرز، اوری کانرد، هانا کرامی، ریکی هه، سایمون وبستر، کلویی ون لندشوت و پگاه غفوری هم به مرور به تیم پیوستند و کار خود را آغاز کردند. از جمله مواردی که باعث موفقیت سریال از سوی شد، حضور برادران روسو به‌عنوان تهیه‌کنندگان اجرایی مجموعه بود.

این دو برادر آنقدر محبوب، مشهور و کاربلد هستند که در اکثر مواقع حضور آن‌ها باعث موفقیت یک پروژه می‌شود. منتقدانی که این اثر را تماشا کرده بودند، امتیازات خیلی خوبی را برایش ثبت کردند؛ خصوصا که انگار سریال From بیشتر باب طبع منتقدان سایت راتن تومیتوز بوده است. اکثر منتقدان متفق‌القول بر این باور بودند که هارولد پرینو به‌طرز فوق‌العاده‌ای در نقش خود و داستان سریال ظاهر شده است؛ داستانی که در طی یک ماجراجویی هیجان‌انگیز و جذاب، ما را به سمت مقصدی مرموز و ناشناخته می‌برد. این سریال با داستان خود سبک دیگری از هیولاها را به ما نشان می‌دهد که شاید تا به امروز شبیه آن را ندیده بودیم.

 

from-tv-show-bell-ringing.jpg

 

داستان سریال From:

داستان سریال From در یک شهر کوچک کابوس‌وار در وسط آمریکا جریان دارد؛ شهری عجیب که هر کسی را که وارد آن می‌شود، در خودش گیر می‌اندازد و اجازه خروج را به آن‌ها نمی‌دهد. حالا ساکنانی که در این شهر زندگی می‌کنند، مجبور هستند به هر طریقی خودشان را زنده نگه دارند و بالاخره یک راهی برای خروج و فرار از شهر پیدا کنند؛ آن هم در شرایطی که هیچ تمایلی برای ادامه زندگی در آن شهر ندارند. اما همه چیز به این آسانی‌ها هم که به نظر می‌رسد، نیست. گیر کردن در یک شهر کوچک، تنها بخشی از مشکلات این منطقه است.

علاوه‌بر ساکنان عادی و انسانی، موجودات بسیار ترسناک و شب‌خیزی هم وجود دارند که به جان این افراد میفتند و قصد جان آن‌ها را دارند. این موجودات در جنگل اطراف سکونت دارند و هیچکس از ماهیت آن‌ها خبر ندارد. آن‌ها درست مثل خون‌آشام‌ها، اصلا میانه‌ی خوبی با روز ندارند و فقط در شب و تاریکی بیرون می‌آیند. در نگاه اول، انگار که آن‌ها ترکیبی بین انسان، زامبی و روح و چیزهایی از این قبیل هستند. ظاهری انسانی دارند، مانند زامبی‌ها هستند و هیچ عجله‌ای برای رسیدن به مقصد ندارند، همچون روح سفید هستند، موقع حمله به طعمه‌ها هیولای خون‌خوار می‌شوند، هوشمندانه عمل می‌کنند و مانند زامبی‌ها احمق نیستند و خصوصیات دیگر که در ادامه از آن‌ها دیده می‌شود.

 

from-tv-show-family.jpg

 

هوشمند بودن آن‌ها فقط به حرف زدن و زیرک بودنشان ختم نمی‌شود. آن‌ها توانایی خاصی دارند که می‌توانند طرف مقابل خود را متقاعد کنند و حرف خود را به کرسی بنشانند. شرایط در این شهر یا دهکده به این شکل است که مردم فقط صبح تا غروب اجازه بیرون بودن و فعالیت‌های درون شهر را دارند. زمانی‌که کلانتر با زنگوله به راه میفتد و به اصطلاح آغاز ساعت خاموشی را اعلام می‌کند، همه باید وارد خانه‌های خود شوند و در و پنجره‌ها را ببندند وگرنه دیگر آخر و عاقبتشان گردن خودشان است. بعد از آغاز تاریکی، هیولاها از جنگل بیرون می‌آیند، به سراغ خانه‌ها می‌روند و در می‌زنند.

 

آن‌ها با توانایی و قدرتی که دارند، رسما با روح و روان افراد بازی می‌کنند تا دست به کارهای احمقانه بزنند؛ حالا این کارهای احمقانه می‌تواند در حد نگاه کردن، خیره شدن یا نهایت حرف زدن با هیولاها باشد یا در بدترین حالت اجازه ورود به خانه که درنهایت منجر به تکه و پاره شدنشان می‌شود. هیچکس از ماهیت و طبیعت آن‌ها خبر ندارد و نمی‌داند که آن‌ها از کجا آمده‌اند؛ حتی آنهایی که سال‌های سال در این منطقه زندگی کردند. شاید براساس همان کلیشه‌ی قدیمی همه فیلم و سریال‌های ترسناک بتوان اینطور گفت که این هیولاها ممکن است همان افرادی باشند که در این دهکده مردند؛ حالا یا به مرگ طبیعی یا کشته شدن توسط هیولاهای قدیمی.

 

from-tv-show-main-characters.jpg

 

شاید این هیولاها، روح همان افرادی هستند که در دوران زنده بودنشان در این دهکده گیر افتاده بودند و حالا روحشان هم همانجا گیر افتاده است. آنطورها که فکر می‌کنید، ورود به این دهکده راحت و آسان نیست و هرکسی نمی‌تواند وارد آن شود. همان‌طور که در خود سریال هم به آن اشاره می‌شود، انگار که این دهکده، خودش افراد را انتخاب می‌کند و فقط به یک سری انسان‌های خاصی اجازه ورود می‌دهد. اگر در آمریکای میانه بودید، در جاده‌ها سیر می‌کردید و قصد رسیدن به مقصدی را داشتید اما در میانِ راه به یک تنه درخت برخورد کردید که وسط راه افتاده بود، فاتحه خود را بخوانید؛ خصوصا اگر دسته بزرگی از کلاغ‌های سیاه را در آسمان دیدید.

 

from-tv-show-funeral.jpg

 

 

تبریک می‌گویم! شما حالا یک فرد منتخب هستید. بعد از دیدن این نشانه‌ها دیگر اگر خودتان را هم بکشید، نمی‌توانید از دست این دهکده فرار کنید چون بی برو و برگرد، توسط آن شهر کابوس‌وار انتخاب شدید. بعد از دیدن این درخت، مجبور می‌شوید مسیر خود را تغییر دهید تا وارد جاده‌ای شوید که بتوانید به مسیر خود ادامه دهید. اما غافل از اینکه وارد جاده‌ای می‌شوید که دیگر نمی‌توانید از آن خارج شوید و در یک چرخه بینهایت گیر میفتید و در آخر مجبورید دست از تلاش بردارید و تسلیم شوید. بعد از همه این تلاش‌ها، شما هم به یکی از همان ساکنانی تبدیل می‌شوید که در آن دهکده گیر افتادند و جان می‌کنند تا راهی برای فرار پیدا کنند.

حالا که دست سرنوشت مسیر شما را تغییر داده است و شما را در این شهر ترسناک گیر انداخته، بهترین زمان است که سریال‌های دیگری را هم تماشا کنید؛ فکر نمی‌کنم حالا حالاها بتوانید از شر این دهکده خلاص شوید. برای همین، در این قسمت سریال‌هایی مشابه From به شما معرفی می‌کنیم تا آن‌ها را تماشا کنید؛ سریال‌هایی که مشابه شرایط شما در این شهر کابوس‌وار است.

 

نظرات خود را زیر همین پست به اشتراک بگذارید! اگر نظرات شما دارای اسپویل میباشد، لطفا اشاره کنید.

Original Gangsters

* * *

Saman.png

* * *

SamanKhan.png

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

درود , تا سریال رو چند قسمت نبینم نمی تونم نظر خاصی بدم ولی خلاصه داستان راجب یه خانوادست که مسیر رو گم می کنن و بعد از اینکه به یه مکان میرسن افرادی هستند که از اونها می پرسن کدوم مسیر درسته و بعد از پرسیدن و رفتن میبینن که هر راهی میرن به همین مسیر اول ختم میشه و افراد دیگه هم توی این دام گیر افتادن.


تریلر سریال

 

ممنون از شما برای معرفی سریال.

Expert.png

 


 مدال و اونی برد که واسش با جون و دل جنگید : )

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید.
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
  • اضافه کردن...