رفتن به مطلب
مرورگر پیشنهادی آرساکیا گیم مرورگر های تحت موتور کرومیوم می‌باشد، برای دانلود روی مرورگر انتخابی خود کلیک کنید
Google Chrome Microsoft Edge Ungoogled Chromium Brave Opera GX Opera

HTML و CSS چی هستند؟ چرا برای طراح وب شدن باید اون هارو یاد بگیریم؟

Integer

ارسال‌های توصیه شده

بسمالله رحمان رحیم

سلامممممممم به همه کسانب که مطلب من رو میخونن

امروز میخوایم ببینیم که چرا برای طراحی وب باید HTML و CSS رو یاد بگیریم

۱- مقدمه

HTML مخفف شده ی کلمه ی HyperText Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری شده ی ابرمتن هستش

شما جسم یک انسان رو در نظر بگیرید... 

شما در داخل خودتون یک اسکلتی داری، ولی یکم فکر کنید... به نظرتون شما اگر پوست و اینا رو نداشتید بیرون یک نفر شما رو میدید

قطعا میگرخید بدبخت چون هیچ دیزاینه خواصی نداره

✓ تا اینجا متوجه این شدیم اسکلت یک سایت HTML هستش

در اینجاس که CSS بدونه در زدن لگد میزنه میاد تو میگه تا منو دارید قم چی رو دارید؟ 

CSS مخفف شده ی کلمه ی Cascading Style Sheet هستش، به معنی شیوه نامه آبشاری

CSS به ما در دیزاین ها کمک میکنه

مثلا سایت خودمون ArSaCiA Game رو در نظر بگیرید، به نظرتون اگر CSS نبود انقد قشنگ میشد؟ طبیعتا نه همه چیز هم به سمته چپ میرفتش اگر CSS نبودش که این یک استایل دیفالت هستش که همه چی به سمته بدنه سایت میرفتش

√ تا اینجا متوجه این شدیم استایل دهی به یک سایت کاره CSS هستش

۲- معرفی بعضی از تگ های HTML و بدنه ی سایت

برای اینکه بشه از یک سند HTML استفاده کرد باید یک فایلی رو با فرمت html. ساختش

مثال: 

Test.Html

اولین چیزی که همه توی صفحه ی HTML میبینیم، <!Doctype html> هستش (که (!) بر عکس شدش و باید پشته Doctype قرار بگیره...) 

که البته این تیکه کد اختیاری هستش، ولی شما بلاخره برای اینکه بخوای استفاده کنید از HTML طبیعتا باید بدنش رو باز کنیم نمیخوایم تو آسمون بنویسیم که کد هارو، دومین چیزی که باید بنویسیم <Html> هستش، برای اینکه بگیم آقا این تگ (به کد هایی که در یک سند HTML نوشته میشه تگ میگن) بسته شده باید علامت کوچیکتر بزرگتر <> بزاریم و بعدش یک اسلش / بزاریم و بعدشم اسمه تگمون رو، مثال: 

<HTML> 

<HTML/>

بعضی از تگ های HTML نیاز به تگ بسته ندارند مثل <Br> که میشکنه میره خط بعد

خب....... 

حالا به جای جذابش رسیدیم، میخوام با یک سری از تگ های HTML آشناتون کنم

<p></p> 

مخفف شده ی کلمه ی پاراگراف هستش، شما هرچی بین تگ باز و بسته شده ی پاراگراف بنویسید در صفحه سندتون چاپ میشه

<br> 

زمانی که از این تگ استفاده کنید، یک خط رو میشکنه و میره خط بعدی

دوستان حقیقتا نمیخواستم الان این موضوع رو بگم، ولی خب این یک چیز مهم هستش، خوده مرورگر به تگ های HTML یک استایل دیفایلتی میده که قابل برداشت هستش، انشالله به بخش CSS برسیم آموزشش رو میدم بهتون

<div>

<div/> 

حقیقتا خودمم نمیدونم مخفف چی هستش و به چه دردی میخوره، ولی من خودم ازش واسه ساخت یک باکس استفاده میکنم، مثلا همین جایی که من الان واستون دارم مینویسم یک div هستش

خب......... 

آموزشمون هم تموم شد

در قسمت بعدی چه چیزی یاد میگیریم؟ 🧐

چند تا دیگه از تگ های HTML

برخی از کد های CSS

اسکریپت چیست؟ چرا باید بعد از یاد گرفتن HTML و CSS جاوا اسکریپت رو یاد بگیریم؟ 

دوستان قشنگم، از این به بعد هر روز یک مطلب واستون در مورد برنامه نویسی میزارم و تا فول استکتون نکنم ولتون نخواهم کرد

(به کسی که هم زبان های فرانت اند هم زبان های بک اند رو بلد هستش فول استک میگن و چیزه بدی نیستش نگران نباشید) 

تا درودی دیگر، همه ی شما رو به خدای بزرگ میسپارم، خدا یار و نگهدارتون. 

سرم بالاست

چون

خدا بالا سرمه

My Account:

FaIse.png

Narutuuzumaki.png

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید.
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...