رفتن به مطلب
مرورگر پیشنهادی آرساکیا گیم مرورگر های تحت موتور کرومیوم می‌باشد، برای دانلود روی مرورگر انتخابی خود کلیک کنید
Google Chrome Microsoft Edge Ungoogled Chromium Brave Opera GX Opera

معرفی API سمپ

Ocanner

ارسال‌های توصیه شده

با سلام و احترام, تو این تاپیک قصد دارم شمارو با   API SAMP برای ساخت گیم مود در دو زبان برنامه نویسیه بسیار محبوب یعنی Python و PHP آشنا کنم 

خب همینطور که بعضی هاتون میدونید (قلاقه منداش ?)اگر تو گوگل آموزش برنامه نویسی و ساخت گیم مود سمپ رو سرچ کنید اولین چیزی که میاره همون انجمن خود SAMP و زبان برنامه نویسیه و به درد نخوره PAWN هستش (با اون ویرایشگر مزخرفش?) و بر همین اساس تصور میشه زبانی که میشه استفاده کرد PAWN هستش در صورتی که اینطور نیست 

هدف از معرفی این کتابخونه ها این هستش شاید کسی به برنامه نویسی علامند بشه و این شروعی بشه برای ورود به دنیای لذت بخشه برنامه نویسی 
همچنین برای برنامه نویسای علاقه مند به ساخت گیم مود و شاید روزی بشه وارد تیم توسعه دهنده ی آرساکیا بشن گرچه آرساکیا از AngelScript استفاده میکنه و اگه میخاید وارد تیم برنامه نویسی ارساکیا بشید باید AngelScript یاد بگیریر که منابع یادگیری محدودی داره  ?

خب میرم سراغ اصل مطلب یعنی همون API ها :

اول عشق خودم PHP ? 

برای ساخت گیم مود با استفاده از زبان PHP از کتابخونه ی SAMPHP که برای دانلود و نصب هم میتونید از این لینک استفاده کنید 

نکته جالبتر اینه که برای PHP یک Framework هم ساخته شده که کار رو خیلی خیلی راحت تر میکنه . از این لینک میشه نصب کرد  

برای پایتون هم از 
PySAMP استفاده میشه و نیازی نیست که بگم خود سینتکس ساده ی پایتون و مفاهیمش چقدر کارو راحت و لذت بخش میکنه برای دانلود و نصب اینجا کلیک کنید 

و در آخر هم عذر خواهی میکنم اگر اشتباهی در این نوشته وجود داشته باشه امید وارم دوستان ازمون ایراد نگیرن?

ویرایش شده توسط Ocanner
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• 6 ماه بعد...

فکر کنم باید از اول یه گیم مود نوشت که کار آدم خیلی سخت میشه :|

Olden.png

4UBqAC.gif

Noxious.png

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...
در در ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ در 03:43، Olden گفته است:

تو سال 2021 این اصلا ایده خوبی نیست مگه اینکه کسی برا سرگرمی بخواد همچین کاری کنه چون سمپ رو به موته.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Ocanner گفته است:

تو سال 2021 این اصلا ایده خوبی نیست مگه اینکه کسی برا سرگرمی بخواد همچین کاری کنه چون سمپ رو به موته.

بله دقیقا، اما طرف دارای زیادی داره مخصوصا توی ایران که بیشتر گیمرا سیستم آن چنانی برای اجرای بازی های جدید ندارند.

ویرایش شده توسط Olden

Olden.png

4UBqAC.gif

Noxious.png

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...

دم شما گرم , چیز مفیدی معرفی کردین
بعد یک سوال , برای سرور های MTA هم اینطور کتابخونه هایی نداره؟
یا فقط LUA است
اگر اطلاعاتی در این زمینه دارین ممنون میشم در میون بزارین

ضمنا یک نکته ریز :

در در ۱۳۹۹/۴/۱۵ در 08:45، Ocanner گفته است:

API

کتابخونه*

"هیچ مردمی بیشتر از مستندات فرهنگ خود زندگی نمی کنند."- آدولف هیتلر

MMD_KABIR.png

?? ???????

lord_reza_laxley.png

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
در در ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ در 15:00، sardarcyberym گفته است:

دم شما گرم , چیز مفیدی معرفی کردین
بعد یک سوال , برای سرور های MTA هم اینطور کتابخونه هایی نداره؟
یا فقط LUA است
اگر اطلاعاتی در این زمینه دارین ممنون میشم در میون بزارین

خواهش میکنم ، برای MTA تا جایی که اطلاع دارم فقط با Lua هستش زیاد هم مطمن نیستم حداقل من که چیزی ندیدم اما با همون Lua خیلی جذاب تره در ضمن برای samp هم پیشنهاد بنده همون استفاده از pawn  هستش البته که از راه درستش این لینک مطالعه گردد

در در ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ در 15:00، sardarcyberym گفته است:

کتابخونه

در ضمن منظور از API  فقط REST API  نیست هرچیزی که شما به عنوان یک رابط استفاده کنید یک API محسوب میشه مثلا حتی توابع داخلی PHP یا python یا هر زبان دیگه ای یک API هستش پس لفط API که بنده استفاده کردم غلط نیست. موفق باشید?

لینک به دیدگاه

• توسعه دهنده
در ۱ ساعت قبل، Ocanner گفته است:

در ضمن منظور از API  فقط REST API  نیست هرچیزی که شما به عنوان یک رابط استفاده کنید یک API محسوب میشه مثلا حتی توابع داخلی PHP یا python یا هر زبان دیگه ای یک API هستش پس لفط API که بنده استفاده کردم غلط نیست. موفق باشید?

ایشون در پاسداشت زبان پارسی به شما کمک کردن، فکر کنم امشب تو برنامه 20:30 سوژۀ ملی بشی?

البته، رابط برنامه نویسی نرم افزار تحت الفظ ترجمه‌ش میشه کرد..

ویرایش شده توسط Hydra

rsz_31emam-hosein-12_filr.jpg

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۱/۱۱/۱ در 15:45، Hydra گفته است:

البته، رابط برنامه نویسی نرم افزار تحت الفظ ترجمه‌ش میشه کرد..

من نگفتم که ایشون اشتباه کرده فقط ارز کردم بنده هم اشتباه نکردم در واقع هردوی اینها درست هستش.

در در ۱۴۰۱/۱۱/۱ در 15:45، Hydra گفته است:

ایشون در پاسداشت زبان پارسی به شما کمک کردن، فکر کنم امشب تو برنامه 20:30 سوژۀ ملی بشی?

تلوزیونو خاموش کن من با تلوزیون حرف نمیزنم?

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در در ۱۳۹۹/۴/۱۵ در 08:45، Ocanner گفته است:

با سلام و احترام, تو این تاپیک قصد دارم شمارو با   API SAMP برای ساخت گیم مود در دو زبان برنامه نویسیه بسیار محبوب یعنی Python و PHP آشنا کنم 

خب همینطور که بعضی هاتون میدونید (قلاقه منداش ?)اگر تو گوگل آموزش برنامه نویسی و ساخت گیم مود سمپ رو سرچ کنید اولین چیزی که میاره همون انجمن خود SAMP و زبان برنامه نویسیه و به درد نخوره PAWN هستش (با اون ویرایشگر مزخرفش?) و بر همین اساس تصور میشه زبانی که میشه استفاده کرد PAWN هستش در صورتی که اینطور نیست 

هدف از معرفی این کتابخونه ها این هستش شاید کسی به برنامه نویسی علامند بشه و این شروعی بشه برای ورود به دنیای لذت بخشه برنامه نویسی 
همچنین برای برنامه نویسای علاقه مند به ساخت گیم مود و شاید روزی بشه وارد تیم توسعه دهنده ی آرساکیا بشن گرچه آرساکیا از AngelScript استفاده میکنه و اگه میخاید وارد تیم برنامه نویسی ارساکیا بشید باید AngelScript یاد بگیریر که منابع یادگیری محدودی داره  ?

خب میرم سراغ اصل مطلب یعنی همون API ها :

اول عشق خودم PHP ? 

برای ساخت گیم مود با استفاده از زبان PHP از کتابخونه ی SAMPHP که برای دانلود و نصب هم میتونید از این لینک استفاده کنید 

نکته جالبتر اینه که برای PHP یک Framework هم ساخته شده که کار رو خیلی خیلی راحت تر میکنه . از این لینک میشه نصب کرد  

برای پایتون هم از 
PySAMP استفاده میشه و نیازی نیست که بگم خود سینتکس ساده ی پایتون و مفاهیمش چقدر کارو راحت و لذت بخش میکنه برای دانلود و نصب اینجا کلیک کنید 

و در آخر هم عذر خواهی میکنم اگر اشتباهی در این نوشته وجود داشته باشه امید وارم دوستان ازمون ایراد نگیرن?

کاربردی و مفید

??????? ?????? ????

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
در در ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ در 03:43، Olden گفته است:

قدرت AI رو دست کم نگیر سعید علیرضا

============================================================================================

نگران فردایت نباش

خدای دیروز و امروز، خدای فردا هم هست

ما اولین بار است بندگی می کنیم

ولی او بی زمانی است که خدایی می کند

اعتماد کن به خدایی اش

=================================================================================

Abol.png

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
در در ۱۴۰۱/۱۱/۱ در 14:35، Ocanner گفته است:

درود بی کران بر استاد بنده

بله صحبت های شما کاملا درسته

اما منظور بنده از  Application Programming Interface یا به اختصار API

همون واسط بود 

که معنی کلی هم یعنی واسط

برای مثال در کتابخانه , کلاس هایی ک میتوانیم ایمپورت/یوزینگ کنیم توی اپ مین و از اونا استفاده کنید

api هستن , به عبارتی واسط بین برنامه ما و کتابخونه یا راحت تر واسط بین 2 اپ

در یکی از تاپیک های استک اورفلو که اگر اشتباه نکنم در سال 2013 قرار گرفت ,ذکر شده:

n Clear and concise language

Library: Collection of all classes and methods stored for re-usability

API: Part of library classes and methods which can be used by a user in his/her code

با این حال هم تعریف شما صحیح است و هم تعریف بنده?

خوشحال میشم همکاری هایی ام در این زمینه باهم داشته باشیم (مخصوصا اگر بحث پول دراوردن وسط باشه)?

در در ۱۴۰۱/۱۱/۱ در 14:35، Ocanner گفته است:

خواهش میکنم ، برای MTA تا جایی که اطلاع دارم فقط با Lua هستش زیاد هم مطمن نیستم حداقل من که چیزی ندیدم اما با همون Lua خیلی جذاب تره در ضمن برای samp هم پیشنهاد بنده همون استفاده از pawn  هستش البته که از راه درستش این لینک مطالعه گردد

والا توی گیتهاب چشمم خورد به یکی از لایبرری های پایتون که برای MTA بود

زیاد توجهی بهش نکردم و الان هرچی دنبالشم پیداش نمیکنم ?

امیدوارم موفق باشی مشتی ❤

MMD_KABIR.png

?? ???????

lord_reza_laxley.png

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
در در ۱۴۰۲/۲/۲۱ در 13:45، MmdKabir گفته است:

خوشحال میشم همکاری هایی ام در این زمینه باهم داشته باشیم (مخصوصا اگر بحث پول دراوردن وسط باشه)?

درود دوست خوبم، در زمینه اسکریپتینگ حقیقتش من تخصصی ندارم اما در زمینه وب اگر ایده ه ای داری که میشه ازش پول دارود حتمن برای همکاری امادم

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، Ocanner گفته است:

درود دوست خوبم، در زمینه اسکریپتینگ حقیقتش من تخصصی ندارم اما در زمینه وب اگر ایده ه ای داری که میشه ازش پول دارود حتمن برای همکاری امادم

سایت پانزی.

بکشو با جنگو یا asp.net میتونم بزنم ولی فرانتشو اگه میتونی بزن.

MMD_KABIR.png

?? ???????

lord_reza_laxley.png

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، MmdKabir گفته است:

سایت پانزی.

بکشو با جنگو یا asp.net میتونم بزنم ولی فرانتشو اگه میتونی بزن.

pm فرستادم چک کن صبت کنیم

لینک به دیدگاه

منم شریک کنید کار از شما پول از من (پولایی که در میارید)?

در 5 ساعت قبل، Ocanner گفته است:

pm فرستادم چک کن صبت کنیم

Abbas2.png

AmirAbbas.png
PyRo.png
doodool.png

❰❰ -??????????? ?? ??????????- ❱❱

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

SAMP دیگه حمایت نمیشه و آپدیتی هم فکر نکنم منتشر کنه

و دیر شده برای ساخت سرور تو سمپ اگه کسی دانششو داره باید بره سراغ یه گیم مودی که اصلا تو ایران اجرا نشده و جذابیت بالایی داره

hla.png ????  ??  ????  ???  ??? hla.png

l904326_1.gif

♛ ??? ♛

GoD._.FatheR.png

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید.
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...